Кредитування – дві сторони однієї медалі

Згідно зі статтею 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог Цивільного кодексу України.

При гострій грошовій необхідності, можна взяти на себе зобов’язання перед банком, які в підсумку ляжуть важким тягарем на ваші плечі. Найчастіше, позичальник підписує кредитний договір з банком не читаючи або переглядає його поверхово.

Будь який кредитний договір містить умови, вкрай невигідні для позичальника: приховані комісії, подвійна відповідальність, нав’язане страхування життя, інших ризиків, завищені банківські відсотки.

Сьогодні багато хто опинився в складній ситуації і не в змозі виплатити банку необхідну суму.

Відомі ситуації, коли в результаті прострочення за кредитом у справу вступають колекторські агентства, застосовуючи незаконні заходи впливу на боржників: загрози, псування майна, залякування, цілодобові дзвінки на домашній телефон і т.і.

Які способи вирішення даної проблеми можливі?

Реструктуризація кредиту, мета якої – змінити умови за кредитним договором на користь позичальника, щоб знизити фінансове навантаження, зменшивши платіж по кредиту. Це не означає, що сторони складають та підписують новий договір – просто вносяться зміни, як правило, на користь боржника, в існуюче зобов’язання. Реструктуризація кредиту дає багато переваг: зменшення щомісячного платежу, збереження позитивної кредитної історії, користування послугами банку, недопущення судових тяжб.

У випадку якщо банк подав до суду, можливі такі варіанти:

● Мирова угода – згода кредитора на розстрочку в оплаті кредиту, відсотків, зменшення штрафів.

● Розірвання договору кредитування. Можливо за умови підписання договору з порушеннями.

● Визнання недійсним кредитного договору, на підставі факту введення в оману при одержанні кредиту.

● Зменшення суми позову, шляхом спростування безпідставного нарахування пені, штрафів. Перевірка нарахованих відсотків.

У практиці часто трапляється, що банк пред’являє в позові необгрунтовані і не законні суми для стягнення з боржника. А якщо відповідач в суд не заперечує на претензії позивача, то і суди просто погоджуються з вимогами банку.

Для жителів у зоні АТО, Законом України № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набрав чинності 15.10.2014 року, встановлено мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму боргу по кредиту. Дія мораторію почалася з 14.04.2014 року. Мораторій діятиме до набрання чинності Указом Президента України, про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Судові розгляди між боржником і кредитором можуть тривати місяцями і навіть роками, впродовж цього часу можна знайти можливість не тільки повернути хід справи на свою користь, але і фінанси для оплати боргу банку. А з урахуванням стрімкої девальвації національної валюти, практика затягування судового процесу може значно зменшити витрати на погашення боргу.

З кредитними організаціям, ситуація аналогічна.

Коротко, я описав вам можливі варіанти розвитку подій при виникненні проблем з непосильною заборгованістю. Проте, все це можливо лише за активної позиції кредитного боржника і спеціальних знань.

Бережіть себе і свою сім’ю і пам’ятайте, що не вирішальних проблем, не існує!